Mentoring & Konsultacje

Pierwsza praca w IT? Nauka Domain-Driven Design? Coś nie tak z Twoim projektem? A może rozwój w kierunku Seniora? Spotkajmy się! Umów się na mentoring kariery lub konsultację projektu, albo po prostu wartościową rozmowę, poprzez kalendarz poniżej. Po wyborze daty poproszę Cię o odpowiedź na kilka pytań. Dzięki temu będę wiedział czy jestem odpowiednią osobą dla Ciebie i będę mógł lepiej przygotować się do naszej konwersacji. Proponuję Ci spotkanie, podczas którego poświęcę całe 90 minut tylko Tobie. Dlaczego jednak warto się spotkać? Czytaj poniżej terminarza.

Dlaczego warto?

Kiedy próbujesz ogarnąć jakiś nowy koncept, to pomoc mentora jest wręcz nieoceniona. Mówi się, że "godzina Ciebie nie zbawi". Jednak ta, a nawet półtorej godziny może Ci niebywale pomóc! Kiedy ja zaczynałem programować, to nie miałem kogoś kto wskazałby mi odpowiednią drogę. Błądziłem bardzo długo zanim znalazłem osoby za którymi podążać i odpowiednie źródła. To jest pierwsza rada, którą mogę Ci przekazać - nie popełniaj mojego błędu i znajdź kogoś doświadczonego. Jeśli mogę to być właśnie ja, to będzie mi niezwykle miło. Już czekam na nasze spotkanie!

Programiści (i nie tylko) mówią

Bywa, że niektórzy programiści czasem przemówią ludzkim głosem. Zobacz co mówią osoby, które miałem zaszczyt wspomagać w rozwoju (podczas mentoringu indywidualnego i kursu CodersCamp, gdzie byłem jednym z organizatorów), a także moi współpracownicy. Wiedzę przekazuję już od bardzo dawna, na początku były to korepetycje, a teraz kursy programowania, mentoring, konsultacje, szkolenia i ten blog.

Sebastian Uryga
Mentorowany / Junior .Net Developer
Jestem mega wdzięczny Mateuszowi. Zaczęło się od nieudanych prób zatrudnienia, pomimo 3-letnich studiów informatycznych, oraz posiadania podstawowych umiejętności programowania. Mati zgodził się pomóc. Nie polegało to tylko na podsyłaniu kursów i materiałów. Poświęcił bardzo dużo swojego wolnego czasu na przeglądaniu mojego kodu, tłumaczeniu i wyjaśnianiu co poprawić i nad czym jeszcze popracować. Pomógł mi odkryć moje moce i słabe strony. Co więcej, podsunął mi pomysł na projekt, którym mógłbym się pochwalić na GitHubie, nawet wspólnie go tworzyliśmy. Do tego motywowanie i pomoc w przygotowaniu super CV. Aktualnie pracuję jako Junior Developer. Mateusz sprawdził się świetnie w roli mentora.
#MentoringIndywidualny
#PierwszaPraca
#DotNet
#Junior
#SuperCV
#GitHub
#Backend
#Mentee
Tomasz Dworniczak
Mentorowany / Mid Node.JS Developer
Przez prawie 6 miesięcy wspólnej pracy (podczas CodersCamp2020) miałem okazję uczyć się od wspaniałego programisty i świetnego człowieka, jakim jest Mateusz. Jego ogromne doświadczenie programistyczne było dla mnie bezcennym źródłem wiedzy. Oprócz stricte językowych zagadnień, Mateusz wprowadził mnie w świat architektury oprogramowania (Hexagonal), wzorców projektowych i innych bardziej złożonych zagadnień (Domain-Driven Design, Test Driven Development, Event Modeling, Event Storming). Mateusz fantastycznie sprawdził się jako mentor zespołu. Poświęcał nam mnóstwo czasu, wysoko ustawiał poprzeczkę i nieustannie motywował do jeszcze większego wysiłku w nauce. Wiedzę przekazywał w jasny i przejrzysty sposób, wraz z przykładami zastosowania omawianych technologii. Mateusz nie jest zwolennikiem chodzenia na skróty, dlatego nigdy nie podawał gotowych rozwiązań na tacy. Zamiast tego dawał wskazówki lub umiejętnie zadawał pytania, które pomagały nam dojść do rozwiązania na własną rękę. Wspierał nas również w samodzielnej organizacji pracy, planowaniu i podziale zadań. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że mentoring Mateusza zagwarantował mi miejsce w świecie IT :)
#CodersCamp
#PierwszaPraca
#NodeJS
#Backend
#Junior
#DomainDrivenDesign
Piotr Rynio
Mentorowany / Frontend Web Developer & Lekarz
Mateusz to jeden z najlepszych programistów, jakich znam. Utalentowany programista i znawca architektury backendowej, dla którego chlebem powszednim jest Event Storming, Event Modeling oraz Event Sourcing. Mateusz to również wspaniały przełożony — skutecznie zarządza zespołem, a praca z nim to czysta przyjemność. Mateusz jest świetnym mentorem. Wśród młodych adeptów programowania, którzy ukończyli kurs w mentorowanym przez niego zespole, wszyscy dostali od razu pracę w IT. Ten developer to również wspaniały kolega — w kwestiach programistycznych zawsze mogłem na niego liczyć, a jego rady oraz pomoc pozwalają na niewyobrażalnie szybki rozwój. Życzę każdemu spotkać takiego człowieka na swojej drodze :)
#Przebranżowienie
#PierwszaPraca
#Frontend
#React
#TypeScript
Paweł Szambelan
Mentorowany / CodersCamp
Mateusz był moim mentorem, podczas kursu programowania webowego CodersCamp. Poświęcił nie tylko mnie, ale i całemu naszemu zespołowi mnóstwo swojego wolnego czasu. Kurs ten zawierał zarówno część frontendową, jak i backendową w oparciu o znane frameworki takie jak: React oraz Node.js, w których Mateusz poruszał się jak ryba w wodzie. Dodatkowo pokazał rzeczy wychodzące też poza zakres kursu takie jak: TDD, DDD, Event Modeling & Event Storming czy Hexagonal Architecture. Świetnie potrafi przekazywać nieoczywiste rzeczy oraz bardzo dobrze je tłumaczy, wymyślając przy tym przeróżne sytuacje, w których znajdą zastosowanie! Jeżeli natrafiałem na jakiś problem, Mateusz nie zdradzał od razu rozwiązania. Zamiast tego stopniowo dawał wskazówki naprowadzające, dzięki czemu dużo lepiej oraz szybciej uczyłem się danych zagadnień. Doskonale potrafi motywować do działania! Kurs ten z Mateuszem jako moim mentorem wspominam bardzo dobrze. Nauczyłem się mnóstwa nowych rzeczy, które są aktualnie popularne i wykorzystywane. Świetna przygoda oraz doskonały start w świecie IT! Polecam w 100%
#CodersCamp
#React
#StartIT
#Przygoda
#NodeJS
Łukasz Dutka
Współpracownik / Java Developer
Gdybym miał krótko opisać Mateusza, to powiedziałbym: Pasjonat, Domain-Driven Design, Star Wars i Piłkarzyki :) W czasie pracy jest prawdziwym ekspertem od Domain-Driven Design i, jak sam przyznaje, zrewolucjonizowało to jego podejście do programowania. Jednocześnie nie buja w obłokach rozważając teoretyczne kwestie - jest też bardzo dobrym rzemieślnikiem i umie wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Kod, który wychodzi spod jego rąk jest najwyższej jakości. Po pracy nie spoczywa na laurach - dał się poznać jako osoba, która wciąż się rozwija, nie tylko w programowaniu. Jest wielkim fanem Star Wars, co można zauważyć we wpisach na jego blogu: NaKodach.pl Jest również przeciwnikiem, którego nie można lekceważyć - gdy przyszło mi mierzyć się z nim przy stole do piłkarzyków :) Polecam go zarówno jako kolegę jak i współpracownika!
#Zespół
#Współpraca
#Pasja
#DomainDrivenDesign
#StarWars
#Piłkarzyki
#Craftsmanship
Sebastian Waloszek
Współpracownik / Senior Flutter Developer
Mateusz is what can only be described as a developer with a passion. I had the pleasure of working with him for almost 2 years on 3 large scale projects. During our mutual cooperation he proved to be highly skilled in implementing backend solutions and always showed a great interest in augmenting his software craftsmanship skills while also sharing his newly acquired knowledge with everyone around him. He is not only a good developer, but also a great colleague. Ready to take the initiative in front of clients, patient and understanding when addressing problems even when they are another person's fault. Also he likes Star Wars. Highly recommended! 10/10
#WorkingTogether
#LargeProjects
#Passion
#DomainDrivenDesign
#Craftsmanship
#StarWars
Katsiaryna Charnavus
Współpracownik / CodersCrew
Mateusz uwielbia dzielić się wiedzą i robi to na przeróżne sposoby: występując z prelekcjami w projektach CodersCrew, prowadząc webinary na wydarzeniach partnerów stowarzyszenia, czy mentorując na kursie programowania webowego CodersCamp. Efekty jego zaangażowania mówią same za siebie – jego kursanci dość szybko znajdują pierwszą pracę w branży IT i robią postępy w życiu zawodowym. Poza tym, Mateusz wprowadził Event Storming w projekty programistyczne w CodersCrew, chętnie organizował warsztaty na ten temat, dzięki czemu pomógł odkryć nową perspektywę na tworzenie aplikacji i tym samym wprowadzić innowację w stowarzyszeniu. Zawsze można na niego liczyć – czy to w przypadku sprawdzenia treści kierowanych do programistów, czy w przypadku przeprowadzenia szkolenia / webinaru, czy po prostu poznania opinii programisty z kilkuletnim doświadczeniem.
#WorkingTogether
#CodersCamp
#ProgrammingCourse
#Mentoring
#EventStorming
#CodersCrew
#Szkolenia

Co musisz umieć przed?

Nie ważne czy już programujesz kilka lat, czy chcesz dopiero zacząć. Jest jedno wymaganie, które musisz spełnić. Programowanie musi po prostu Cię "jarać". Czujesz tą chwilę ekscytacji, kiedy pojawiają się nowe linijki kodu, a Twój projekt zaczyna działać? A może to jeszcze przed Tobą, ale już o tym marzysz? W takim razie, z pewnością znajdziemy wspólny język, nie ważne w czym programujesz (jeśli w ogóle). W swojej karierze skupiam się bardziej na kwestiach niezależnych od języka programowania. Moje ulubione tematy to: Domain-Driven Design, Software Architecture, Event Storming, Event Souring, Event Modeling, testy automatyczne. Z chęcią pomogę też w znalezieniu pierwszej pracy, jeśli to jeszcze przed Tobą. I wiele więcej.

Do Twojej dyspozycji jest cały mój "skillset". Moje doświadczenie i umiejętności możesz przejrzeć na LinkedIn. Po prostu wybierz termin i odpowiedz na pytania, a będę wiedział czy jestem dla Ciebie odpowiednim towarzyszem do rozmowy :)

Kalendarz spotkań

Znajdź dogodną dla Ciebie godzinę, odpowiedź na pytania z formularza rejestracji i gotowe! Spotkanie trwa 90 minut. Jeśli jesteś gadułą, tak jak ja, to możliwe, że będziesz czuł niedosyt. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umówić się znowu na inny dzień :) Możemy też nawiązać dłuższą współpracę i zaplanować jakiś cel do osiągnięcia, taki jak: 1 praca w IT, opanowanie umiejętności jak np. testy jednostkowe, Kotlin czy DDD albo podział projektu na niezależne moduły.

Ile to kosztuje?

Bycie programistą dużo mi dało w życiu, w końcu to takie "życie na kodach". Dlatego jest też ten blog, czy mailing, gdzie dzielę się swoją wiedzą. Organizowałem też darmowe kursy programowania, takie jak CodersCamp.pl. Zaobserwowałem, że jeśli człowiek ma jakiś wkład finansowy od siebie, poza oczywiście czasem i determinacją, to wtedy jeszcze bardziej mu zależy. Skoro płacisz, to spodziewam się, że do naszego spotkania przygotujesz się jak najlepiej i tak samo ja - skoro biorę za to pieniądze. Dokładnie 499 PLN brutto za 90 minut, zawiera już 23% podatku VAT, czyli płacisz dokładnie tyle. Jeśli chcesz - wystawię fakturę na Twoją działalność gospodarczą - wtedy cena to 405,69 zł netto + 93,31 zł podatku VAT).

Nie piszę też nigdzie, tak jak w miejskich toaletach "płatne z góry" (Ciebie też zastanawia co gdyby płatność była dopiero po?). W takim razie mam nadzieję, że wykorzystamy ten czas jak najlepiej i nasza rozmowa będzie dla Ciebie przydatna. Po zakończonym spotkaniu otrzymasz ode mnie e-mail, w którym poproszę o przelew na wskazane konto. W załączniku maila znajdziesz fakturę VAT :) Usługi udzielam jako "Na kodach Mateusz Nowak" (NIP 8992910932).

Kontakt

Chcesz może jeszcze o coś dopytać? Albo zaproponować inną formę współpracy? Najłatwiej się ze mną skontaktować pisząc na maila: mateusz@nakodach.pl lub wysyłając wiadomość na LinkedIn.

Mailing Domain-Driven Design

Wciąż za mało życiowych cheatów?

Zostaw swój adres e-mail i zobacz moje spojrzenie na codzienność programisty.

Na sam początek opowiem Ci o zetknięciu z Domain-Driven Design, zmianie myślenia i nowej erze mojego programistycznego ja.

Możesz liczyć na materiały o Event Sourcingu, Event Modelingu, DDD, programowaniu obiektowym i funkcyjnym oraz innych powiązanych tematach.

Na pewno poświęcę trochę maili umiejętnością miękkim. Będziesz też informowany o nowościach Życia na kodach prosto na Twoją skrzynkę!

Bądźmy ze sobą szczerzy. Od razu powiem, że nie zamierzam Ci niczego sprzedawać. Oczywiście nie mogę obiecać, że zawsze tak będzie 🙂

Jedyną stałą rzeczą w świecie IT (tak samo jak w życiu) jest właśnie zmiana.