🍿 Video | Event Sourcing i Projekcje: Jak sprostać nowym wymaganiom, o których sam biznes jeszcze nie wie

Powyżej została użyta scena z filmu "The Time Machine".

Z życia na kodach

Kto wymyślił to nowe wymaganie biznesowe? Przecież nawet jak to zaimplementujemy w jakiś miesiąc i wdrożymy na produkcję to i tak nie będzie potrzebnych danych, aby zautomatyzować proces. Gdyby tylko podróże w czasie były możliwe! Wtedy wszystko zrobiłbym inaczej. A może jednak to się uda? Przecież mamy Event Sourcing!

Wehikuł czasu

Pewna jest tylko śmierć i podatki? A co z resztą? Event Sourcing to prawdziwy wehikuł czasu w Twoich rękach! Dzięki niemu będziesz gotowy na niepewną przyszłość. Z webinaru z pewnością skorzystają programiści, ale też wszyscy, którzy chcieliby dzięki technologii wyprzedzić konkurencję o kilka lat. Mówi się, że jedyną stałą w projektach IT jest zmiana. Zmiany wymagań z pewnością nadejdą. To, czy przejdziemy je bezboleśnie, zależy od przygotowania naszego kodu.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Kiedy w Polsce mamy 25 stopni, to każdy powie, że jest gorąco. Tę samą temperaturę mieszkaniec Egiptu odczuje jako ochłodzenie. A z pewnością za ciepłą nie uznają jej na Tatooine – planecie o dwóch słońcach.

Tatooine - planeta o dwóch słońcach.

Tatooine - planeta o dwóch słońcach. Źródło: https://dribbble.com/shots/10416999-Sunset-at-Tatooine

Gdy Polska reprezentacja wychodzi z grupy na Mistrzostwach Świata w piłkę nożną, jest to dla Polaków wielkim świętem. Z drugiej strony dla Niemców może być to po prostu codzienność.

30 stopni, awans do Mistrzostw Świata – to wszystko fakty. Ale od tego, co siedzi w naszych umysłach (a w projektach IT, szczególnie w głowach tzw. biznesu), zależy, jak te fakty zinterpretujemy.

Projekcje na ratunek!

W czasie tego webinaru zmierzymy się z tezą, że to właśnie próby zmiany, albo nowej interpretacji, może nie wytrzymać nasz kod. Zobaczymy też, jak przezwyciężyć taki stan rzeczy, korzystając z EventSourcingu oraz mechanizmu projekcji. A to wszystko przy wykorzystaniu bazy danych szytej na miarę naszych celów – EventStore.

Ślepiec i świat

Jeśli ślepiec odkrywa, że może widzieć, to czy świat się zmienia? ~ Peaceful Warrior

Co to ma wspólnego z Event Sourcingiem? Odpowiedź na to i wiele innych pytań oczywiście pojawi się w webinarze :) Enjoy!

Slajdy znajdziesz TUTAJ. Dokumentacja EventStoreDB jest TUTAJ. Cały Event Sourcing i projekcje można zaimplementować nawet przy użyciu zwykłej bazy danych. Jak to wykonać znajdziesz w polecanej na końcu książce i linkach.

A Ty, w którym punkcie siedzisz?

Możesz zmienić swój punkt siedzenia i spojrzenie na wytwarzanie oprogramowania już dzisiaj! Sam przeszedłem tę drogę, więc postanowiłem przygotować mapę, dzięki, której możesz powtórzyć moje kroki! Znajdziesz ją w tym wpisie: Jak opanować Domain-Driven Design i Event Sourcing? Mapa rozwoju dla Ciebie.

Wyruszamy w świat daleki…

Kiedy już spojrzysz na mapę, to warto zwrócić uwagę na pozycję, która już w samym tytule ma omawiany Event Sourcing (nawet jeśli nie programujesz w .NET, to treść będzie dla Ciebie zrozumiała). Najlepszą znaną mi książką, która pokrywa tematy omawiane w webinarze jest Hands-On Domain-Driven Design with .NET Core: Tackling complexity in the heart of software by putting DDD principles into practice. KLIKNIJ TUTAJ I ZAINWESTUJ W SIEBIE (link afiliacyjny-coś z tego zakupu skapnie też dla mnie, cena dla Ciebie bez zmian). A najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie i swój rozwój. Autorem książki jest Alexey Zimarev, który pracuje przy EventStoreDB!


d tej książki zaczęła się moja prawdziwa programistyczna ewolucja.

Książka, która pokaże Ci krok po kroku implementację systemu opartego o Event Sourcing.

Inni też tym żyją

Podziel się wpisem:

✉️ Lista Mailingowa

Otrzymasz materiały o Event Sourcingu, Event Modelingu, Domain-Driven Design, programowaniu obiektowym i funkcyjnym oraz innych powiązanych tematach. A także zaproszę Cię na wspólne sesje modelowania.

🫱🏻‍🫲🏽 Mentoring Online

Nauka Domain-Driven Design? Podział projektu na moduły? Zaplanowanie architektury? Konsultacja CV? A może rozwój w kierunku Seniora? Spotkajmy się! Umów się na mentoring lub konsultacje. Wspólnie opracujemy plan dla Ciebie 🫵

📖 SOLIDne CV?

🤔 Szukasz teraz nowej pracy? Masz wymagane kompetencje, ale nikt nie daje Ci szansy ich zaprezentować? Zmień to!

CV na kodach

💪 Przeprowadziłem ponad 100 rozmów rekrutacyjnych i widziałem tysiące CV. Nieraz miałem okazję porównać CV odrzucane, z tymi które robiły największe wrażenie. Na tej podstawie opracowałem porady, które pomogą Ci się pozytywnie wyróżnić i przejść ten etap rekrutacji.

Mailing Domain-Driven Design

Wciąż za mało życiowych cheatów?

Zostaw swój adres e-mail i zobacz moje spojrzenie na codzienność programisty.

Na sam początek opowiem Ci o zetknięciu z Domain-Driven Design, zmianie myślenia i nowej erze mojego programistycznego ja.

Możesz liczyć na materiały o Event Sourcingu, Event Modelingu, DDD, programowaniu obiektowym i funkcyjnym oraz innych powiązanych tematach.

Na pewno poświęcę trochę maili umiejętnością miękkim.

Będziesz też informowany o nowościach Życia na kodach prosto na Twoją skrzynkę!