🎙️ Podcast | Jak nauczyć się architektury oprogramowania? Kiedy i jak zacząć?

Stajesz na głowie, a i tak dalej nie wychodzi? Twój każdy program to CRUD, który zaraz staje się legacy? Ale przecież wiesz, że można lepiej... Kasa czy doświadczenie? Kiedy potrzeba coś więcej niż CRUD? Jak Junior powinien uczyć się Architektury? Czym jest Czysty Kod? To wszystko porusza Michał Ćwiękała z AnatomiaKodu.pl w podcaście, w którym miałem przyjemność wystąpić jako gość. Polecamy też książkę, od której możesz zacząć już dzisiaj!

Event Modeling & Modularny Monolit | Od kolorowych karteczek do kodu poprzez TDD

Mikroserwisy — to słowo, na które programistą świecą się oczka, a rekruterzy próbują złowić kandydatów żądnych nowych technologi. Zobacz najpierw jak prawidłowo podzielić monolit na moduły. Wtedy uchronisz się też przed złym cięciem na mikroserwisy i megaporażką Twojego projektu! To wszystko doprawione szczyptą EventModelingu, tak żeby Twój design systemu był zrozumiały nawet dla biznesu!

Jak opanować Domain-Driven Design i Event Sourcing? Mapa rozwoju dla Ciebie

Chcesz dzisiaj zmienić swoje programistyczne myślenie? Przestać widzieć świat w bazach danych i tabelkach a zacząć modelować procesy biznesowe? Wiesz, że można inaczej niż ciągły CRUD w myśl Controller/Service/Repository? Przygotowałem dla Ciebie Miro Board z mapą, która poprowadzi Cię przez krainę Domain-Driven Design, Event Sourcingu i innych ważnych zagadnień. Dzięki temu możesz zostać Developerem, z jakim chce się pracować, a biznes będzie liczył się z Twoim zdaniem.

Słaby kod na GitHubie jest mocną stroną Twojego CV

Pierwsze projekty programisty to w większości kod pisany na studiach. Roi się w nim od klasycznych grzeszków - niska kohezja, kod spaghetti i puste katalogi z testami to na początku chleb powszedni każdego aspirującego developera. Gdy raz wrzucisz je do sieci, pozostaną w niej na zawsze. Dowiedz się, jak się z tym rozprawić i zamień błędy w szybki wzrost kariery.

Emoji-Driven Development | Jak skutecznie zachęcić zespół do pisania (i czytania!) testów jednostkowych dzięki DSL

Umiesz pisać w Test-Driven Development? A czytać testy Twoich kolegów też umiesz? Jako programiści o wiele częściej przeglądamy kod, niż piszemy coś nowego. Dlatego nawet ważniejsza od otwartości na zmiany jest czytelność. Zobacz, jak zastosowanie specjalnego Domain-Specific Language, może zapewnić jedno i drugie w Twoim projekcie.

Listy starego diabła do młodego | Programistyczne pokusy: Primitive Obsession i wyjątki

Więcej grzechów nie pamiętam... Puk, puk! Czy, aby na pewno? Zdajesz sobie sprawę, co ostatnio zakodowałeś? Zobacz jakim pokusom ulegamy w codziennej pracy, czasem nie mając o nich pojęcia, nawet po wielu latach programistycznej kariery. Czy wiesz, że choćby deklaracja metody, może być jednym wielkim kłamstwem i skutkować stratami milionów? Poznaj The Worst Practices od najgorszych programistów!

Strona 2 z 2

Mailing Domain-Driven Design

Wciąż za mało życiowych cheatów?

Zostaw swój adres e-mail i zobacz moje spojrzenie na codzienność programisty.

Na sam początek opowiem Ci o zetknięciu z Domain-Driven Design, zmianie myślenia i nowej erze mojego programistycznego ja.

Możesz liczyć na materiały o Event Sourcingu, Event Modelingu, DDD, programowaniu obiektowym i funkcyjnym oraz innych powiązanych tematach.

Na pewno poświęcę trochę maili umiejętnością miękkim.

Będziesz też informowany o nowościach Życia na kodach prosto na Twoją skrzynkę!